Co warto zobaczyć w Olsztynie i na Mazurach?

Planując wypad do Olsztyna warto jest pomyśleć o możliwości zwiedzenia także całego regionu Warmii i Mazur. Obfituje ona w multum atrakcji turystycznych, które spodobają się niemal każdemu turyście. Poniżej opiszemy kilka z nich. Na wstępie napiszemy, że pragnąc odwiedzić ten region warto mieć samochód i prawo jazdy. Jeśli nie spełniasz pierwszego wymagania, to nie musisz się niczym martwić bowiem zostaje Ci – wynajem aut. Olsztyn to miasto, w którym znajduje się stosunkowo dużo wypożyczalni samochodów, dzięki czemu jest z czego wybierać. Dlaczego więc warto wybrać się w region Warmii i Mazur, a w końcu do samego Olsztyna? Przekonaj się!

Warmia i Mazury – kraina jezior

Większość osób kojarzy Warmię i Mazury przede wszystkim z jeziorami. To skojarzenie jest, jak najbardziej trafne, ponieważ w całym regionie znajduję blisko 2600 jezior!! W związku z czym nazywany jest on często “Krainą tysiąca Jezior”. Znajduje się tam także największe polskie jezioro. Oczywiście mowa tu o Śniardwy nazywanego często “Perłą polskich jezior”. Ponadto warto odwiedzić najczystsze polskie jeziora, jak Jegocin, Leleski i Stromek. Są one położone w pięknych okolicznościach natury, które wzruszą każdego odwiedzającego. Oczywiście, jak można się domyślić leżą one z dala od najpopularniejszych szlaków turystycznych, co jeszcz bardziej zwiększa ich atrakcyjność. Mazurskie jeziora są mekką dla żeglarzy, wędkarzy oraz amatorów innych sportów wodnych (np. kajakarstwa). Powoduje to, że warto wybrać się tam na dłużej.

Zabytki W Olsztynie oraz na Warmii i Mazurach

Poza pięknymi okolicznościami przyrody region Warmii i Mazur odznacza się wyjątkowymi zabytkami. Począwszy od Olsztyna, gdzie znajduje się między innymi Zamek Kapituły Warmińskiej, a skończywszy na szlaku zamków gotyckich przebiegającym przez ten region. Co ciekawe, część z nich jest pozostałością po Zakonie Krzyżackim, który rezydował na tych terenach wieki temu. Do ciekawszych należy m.in. Zamek krzyżacki w Nidzicy.

Zamek w Nidzicy

Podsumowanie

Odwiedzając Olsztyn koniecznie należy zwiedzić stare miasto, które zachwyca swoją malowniczością oraz urokliwymi kamienniczkami. Ponadto znajduje się w nim kilka niezwykle ciekawych zabytków, do których należy m.in wspomniany juz gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej. Myśląc o odwiedzeniu Mazur i Warmii warto wybrać właśnie Olsztyn, jako miejsce na nocleg i “bazę wypadową”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website