Samochód na wakacje: własny czy pożyczony?

Organizacja wakacyjnego wyjazdu to często spore przedsięwzięcie i dla niektórych oznacza także podjęcie decyzji, czy wybieramy się w podróż własnym autem, czy na miejscu skorzystamy z usług, jakie oferuje lokalna wypożyczalnia samochodów. Śląsk wbrew pozorom jest regionem chętnie odwiedzanym w wakacje i – co ciekawe – wielu przyjezdnych decyduje się tu właśnie na wynajem samochodu. Sprawdźmy na tym interesującym przykładzie, dlaczego na wakacje nie zawsze warto jechać własnym autem.wynajem aut na śląsku

Wynajmij samochód i oszczędź nerwy

Wybierając wynajem auta na miejscu, musimy spakować się na wyjazd w taki sposób, byśmy byli w stanie przewieźć nasze bagaże środkami publicznego transportu, takimi jak kolej regionalna czy tanie przewozy autobusowe. Może być to pewne utrudnienie, jednak zaletą tego rozwiązania są zwykle dużo niższe koszty podróży oraz – głównie dla kierowcy – możliwość wypoczęcia w czasie jej trwania. Czy zyskujemy coś jeszcze, kiedy decydujemy się wypożyczyć samochód dopiero w miejscu spędzania wakacji?

Z pewnością oszczędzamy sporo stresu: przed dalszą podróżą nasz samochód powinniśmy poddać przeglądowi żeby sprawdzić jego gotowość do długiej drogi, a i tak w trasie moglibyśmy czuć niepokój, czy z autem na pewno nic się nie stanie. Problematyczna byłaby też usterka samochodu już na miejscu spędzania wakacji, kiedy auto musiałoby zostać odstawione na jakiś czas do warsztatu. Zwłaszcza w obliczu takich sytuacji decydujemy się na wynajem auta. Podejmujemy o nim decyzję również wówczas gdy do miejsca, w którym spędzimy wakacje docieramy samolotem. Wtedy nie ma wyjścia – jedynym rozwiązaniem jest wypożyczalnia samochodów. Śląsk na katowickim lotnisku ma kilka stanowisk, gdzie wynająć auto można od ręki, jednak z reguły warto pomyśleć o tym wcześniej.

wypożyczalnia samochodów śląsk

Wygodne i korzystne wypożyczenie samochodu

O wynajem auta warto zadbać wcześniej głównie dlatego, by mieć wybór: nie tylko samochodu, który pożyczymy, ale również konkretnej firmy, która nam go udostępni. Zróżnicowanie ofert wypożyczalni samochodów nie polega tylko na tym, że posiadają one w swoich flotach różne pojazdy – przede wszystkim chodzi tu o indywidualnie ustalane zasady wynajmu.

Mogą one być różne i choć odchodzi się powoli od praktyk takich jak:

  • narzucanie limitów kilometrów,
  • niekorzystna polityka paliwowa,
  • ograniczenia terytorialne

to jednak wciąż istnieje wiele wypożyczalni stosujących takie chwyty, które są korzystne dla nich, ale na pewno nie dla ich klientów. Jeśli pomyślimy o wynajmie auta z odpowiednim wyprzedzeniem, będziemy mieli czas na to, by zapoznać się z ofertami różnych firm i wybrać taką, która będzie dla nas rzeczywiście korzystna.

polonaise-1887113_640

Wcześniejsza rezerwacja pojazdu w wypożyczalni samochodów może nie tylko zapewnić nam dostęp do najbardziej odpowiadającego nam modelu auta, ale także pozwolić na oszczędności. Sporo wypożyczalni premiuje zdecydowanych zawczasu klientów promocyjnymi stawkami za wynajem. W okresie wakacyjnym zainteresowanie wypożyczaniem samochodów jest większe, więc warto się wcześniej zabezpieczyć.

Kwestie takie, jak uważne przeczytanie umowy przed jej podpisaniem oraz zapoznanie się z dokumentami, do których odwołują się zawarte w niej treści są dość oczywiste, jednak uczulamy na nie, bo zaniedbanie w tym obszarze może zwiększyć koszty wynajęcia samochodu przez opłaty, których nie byliśmy świadomi, ale na które się zgodziliśmy, podpisując umowę.

Czy zatem wynajem auta na wakacje ma sens? Bez wątpienia tak, jeśli tylko podejdziemy do tego poważnie i rozsądnie. Niejedna wypożyczalnia samochodów na Śląsku ma bardzo dobrą ofertę – wystarczy tylko trochę czasu, by taką znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website