Wypożyczalnia samochodowa – jak wybrać dobrą ofertę na wakacje?

Wakacyjne podróże można spędzić podróżując niemal na dziko – korzystanie ze środków transportu publicznego, autobusów, stopa, pociągów zdając się na rozkłady jazdy czy ślepy traf. Jest to ciekawa przygoda w przypadku, gdy mamy odpowiednio dużo czasu na wykorzystanie go podczas podróży. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w której urlop ma ograniczony czas, a chcemy czas wolny wykorzystać w możliwie maksymalny sposób.

 wynajem

Podróże dobrze zaplanowane

Podczas wakacyjnych podróży z zaplanowanym urlopem często dokonujemy odpowiedniego planowania podróży i wypoczynku. Podróż z południa Polski nad morze lub popularne Mazury wiąże się z dużym wysiłkiem, gdy chcąc wykorzystać czas wakacyjnego urlopu nie siedząc całe tygodnie w jednym miejscu, ale chcemy zobaczyć coś więcej. Możemy się zdać na podróże pociągiem czy autobusem – związane jest to z dostosowaniem się do rozkładu jazdy, oraz koniecznością dojścia na miejsce docelowe. Na wakacje możemy również wybrać się własnym samochodem. Podróż z odległego miejsca np. z województw w południowej Polsce – Śląskiego, Małopolskiego, Łódzkiego związana jest z wielogodzinną podróżą samochodem. Autostrada A1 zdecydowanie ułatwia podróż nad Bałtyk sięgając do samej Gdyni. Istnieje też możliwość dojechania do Trójmiasta za pomocą szybkiej kolej InterCity, a na miejscu można wynająć samochód na okres urlopu. Rozwiązanie to jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które nie lubią długo podróżować samochodem, przejazd na miejsce pociągiem oszczędza im czas i daje możliwość odpoczynku podczas podróży również dla kierowcy.

samochód na wakacje

Wybór oferty wypożyczalni

Jeżeli zdecydujemy się na rozwiązanie łączące podróżowanie na wybrzeżu z noclegami w różnych miejscach i wynajem samochodu osobowego, należy przed docelowym wyjazdem sprawdzić oferty wypożyczalni samochodowych. Na stronach internetowych można poznać jakie pojazdy są we flocie firm wynajmujących samochody. Możesz dobrać model samochodu według marki producenta samochodów jaki jest Ci znany z codziennej jazdy, co pozwoli szybko przyzwyczaić się do obsługi pojazdu, skrzyni biegów i widoczności kierowcy. Oferta wypożyczalni samochodowej powinna również zawierać orientacyjne ceny oraz warunki wynajmu.

Szczególnie ważne przy wynajmie samochodów na wakacje jest przeczytanie umowy jaką podpisujemy z firmą wynajmującą. Znając praktyki jakimi kierują się najmujący im bardziej szczegółowa umowa (niestety więcej do czytania) tym lepiej dla najemcy samochodu – wszelkie możliwości będą określone w umowie.

wakacje samochód z wypożyczalni

Przy odbiorze samochodu z wypożyczalni

Pobierając samochód na wynajem warto dokonać oględzin samochodu jaki wybraliśmy i który przygotowuje wynajmujący – jeśli mamy wątpliwości co do działania podzespołów samochodu, czy stanu detali wynajmowanego samochodu należy od razu zgłosić to przedstawicielowi firmy i zapisać uwagi w protokole zdawczo-odbiorczym. Ułatwi to nam rozwianie wszelkich wątpliwości podczas oddawania pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website