Udogodnienia dla niepełnosprawnych w hotelach

Hotele jako miejsca szczególnie wrażliwe na odwiedziny różnych osób powinny być również przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Wykonanie odpowiednich udogodnień dla niepełnosprawnych w przypadku hoteli mieszczących się w starszego typu budynkach powinno nie tylko poprawić jakość obsługi i dostosowanie do potrzeb niepełnosprawnych gości, ale też wpłynie na pozytywny odbiór obiektu hotelowego.

Zarządzenie obiektem hotelowym – system do zarządzania hotelu

Sprawne zarządzenie hotelem wiąże się zarówno z odpowiednim przystosowaniem do obsługi gości, przygotowaniem oferty, realizowaniem usług, ale też ważny jest stan techniczny budynku, oraz jego dostosowanie pod potrzeby wszystkich gości.

W hotelach mieszczących się w budynkach starszego typu czynsze czy koszt zakupu obiektu zwykle jest niższy. Rozwijając obiekt noclegowy w starym obiekcie warto jednak zwrócić uwagę na konieczne inwestycje przystosowujące obiekt pod potrzeby osób niepełnosprawnych.

Dobrze zarządzany obiekt, nawet gdy znajduje się w budynku który wcześniej nie pełnił funkcji hotelowej szybko dostosowuje się do potrzeb potencjalnych klientów – gości hotelowych.

Zarządca obiektu powinien zadbać nie tylko o odpowiednie przeszkolenie personelu, oraz automatyzację procesów związanych z obsługą hotelową (przy pomocy systemów inteligentnego budynku, czy systemów hotelowych jak Chart czy ESCA- ), ale również dopasowanie obiektu pod potrzeby osób o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Hotele jak obiekty użyteczności publicznej – stosowanie wind dla niepełnosprawnych

Obiekty hotelowe są kwalifikowane jako budynku użyteczności publicznej zamieszkania grupowego. Oznacza to że obowiązują je nie tylko specjalne zasady dotyczące zabezpieczeń przeciwpożarowych, czy sposobów organizacji budynku, ale też powinny spełniać odpowiednie warunki techniczne pozwalające osobom niepełnosprawnym na łatwy dostęp do obiektu. Niebieskie budynki hotelowe poza podjazdami stosują często odpowiednie windy schodowe dla niepełnosprawnych (zobacz przykład na stronie: Platformy-przyschodowe.pl ). Takie urządzenia pozwalają na przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami budynku, jednocześnie nie powodują konieczności budowy kosztownych dźwigów osobowych.

Windy dla niepełnosprawnych w formie platformy na wózek prowadzonej po torze prostym lub krętym klatki schodowej dają możliwość osobom niepełnosprawnym dotrzeć na pierwszą i wyższe kondygnacje budynku. W przypadku hoteli mieszczących się w wyższych budynkach może jednak zaistnieć konieczność budowy bardziej kosztownych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website